Kontakt

Nedan finns StyrelseAkademiens kontaktpersoner och indelning i regioner. Sänd ditt förslag på kandidater med underlag till den post- eller e-postadress där bolaget har sitt säte. Vid oklarhet om hemvist kan frågor ställas och underlag sändas till adressen info@guldklubban.se.

Projektledare Guldklubban
Peter Sponbergs
Mobil: 0708-23 19 90
ps@board-dynamics.org

StyrelseAkademien Sverige
Svante Forsberg
Mobil: 073-3972210
svante.forsberg@kungskroka.se

StyrelseAkademien Dalarna
Näringslivets Hus
Ölandsgatan 6
791 60 Falun
Jan Paju
070-912 12 30
jan.paju@styrelseakademien.se

StyrelseAkademien Gävleborg
Komyravägen 1
816 31 Ockelbo
Kjell Gunnarsson
076-051 35 81
kjell.gunnarsson@styrelseakademien.se

StyrelseAkademien Halland
Anita A’son-Strandahl
Mobil: 070-20 44 733
SA Halland
Box 834
301 18 Halmstad
anita@mihr.se

StyrelseAkademien Jämtland
SA Jämtland
Pedagogens väg 2
831 40 Östersund
Helen Salmonsson
070-315 65 15
helen@helklart.se

StyrelseAkademien Jönköping
Västra Storgatan 12
553 15 Jönköping
Elisabeth Wagner
076-119 30 25
jonkoping@styrelseakademien.se

StyrelseAkademien Mälardalen
Munktell Science Park
Portgatan 3
633 42 Eskilstuna
Jeanette Hellgren
016-5500025
jeanette.hellgren@styrelseakademien.se

StyrelseAkademien Norr
c/o Företagarna
Magasinsgatan 7, 3 tr
903 27 Umeå
Karina Folkesson
070-654 78 48
Karina.folkesson@bredband.net

StyrelseAkademien Stockholm
Hamngatan 15
111 47 Stockholm
Dan Brännström
070-311 18 15
brannstromdan@gmail.com

StyrelseAkademien Sjuhärad
c/o KPMG
Box 140
501 13 Borås
Bo Lindell
070-652 47 75
lindell.bosse@gmail.com

StyrelseAkademien Sydost
Videum Science Park
Framtidsvägen 12 A
351 96 Växjö
Charlotte Heliosson
070-883 14 02
sydost@styrelseakademien.se

StyrelseAkademien Skåne
Kristina Jarring Lilja
070-565 33 16
SA Skåne
Nordenskjöldsgatan 24
211 19 Malmö
kristina@jarring.se

StyrelseAkademien Värmland
Johanna Svanberg
Mobil: 070-3190989
SA Värmland
c/o Admia
Herrgårdsgatan 16
652 24 Karlstad
johanna@svanbergbofficia.eu

StyrelseAkademien Västernorrland
c/o KFX HR-partner Nord
Universitetsallén 8
852 34 Sundsvall
Lizze-Lott Bergman
073-075 38 88
llbergman@deloitte.se

StyrelseAkademien Västsverige
Ingalill Östman
ingalill.ostman@ioway.se 
070-697 32 60
SA Västsverige
Mässans Gata 18
412 51 Göteborg

StyrelseAkademien Örebro
Jessica Blomquist
Mobil: 0766-11 41 18
SA Örebro
c/o Grant Thornton
Box 504
701 50 Örebro
jessica.blomquist@pericoab.se

StyrelseAkademien Östsverige
Christer Trägårdh
Mobil: 0704-563002
SA Östsverige
Albrektsvägen 19, 603 50 Norrköping
christertragardh@live.se